11. Septembar 2014. - SP za osobe sa invaliditetom

Takmičenje u pojedinačnom delu na šampionatu sveta za osobe sa invaliditetom za naše takmičare bilo je veoma uspešno. Borislava Perić Ranković, Nada Matić i Mitar Palikuća okitili su se bronzanom medaljom.

Svetsko prvenstvo za osobe sa invaliditetom, koje se održava u Pekingu, dalo je prva odličija. Predstavnici Srbije osvojili su 3 bronzane medalje u pojedinačnoj konkurenciji.

Borislava Perić Ranković je u 4. klasi uspela da osvoji broznazu medalju. U četvrtfinalu naša stonoteniserka sastala se sa Fatmeh Al Azzam koju je savladala sa 3:0 (11:6, 11:8, 11:4). Polufinale donelo joj je susret sa Britankom Susan Gilory, gde je srpska reprezentativka poražena nakon veoma uzbudljivog meča, rezultatom 3:2 (9:11, 4.11, 11:4, 12:10, 11:9).

U 4. klasi još jedna medalja za Srbiju, ovog puta u drguom delu kostura našla se Nada Matić. Svoj četvrtfinalni meč protiv Sandre Mikolaschek iz Nemačke dobila je rezultatom 3:1, po setovima 5:11, 11:9, 11:8, 11:5. Kineskinja Miao Zhang bila je protivnica Matićeve u borbi za finale, gde je Kineskinja uspela da savlada našu reprezentativku rezultatom 3:0 (11:8, 13:11, 11:8).

Mitar Palikuća, muški predstavnik Srbije koji je u svojoj konkurenciji osvojio bronzano odličije, ujedno je i debitovao na svetskom prvenstvu. U četvrtfinalu Palikuća je sa 3:1 savladao Čeha Rene Tausa, ali je morao da se zadovolji bronzanom medaljom jer ga je u polufinalu zaustavio Korejanac Kim Ki-young, koji je Palikuću savladao sa 3:0 (11:7, 12:10, 14:12).

Naša selekcija će se takmičiti i u timskoj konkurenciji, gde se velike nade za odličije polažu u žensku ekipu.

izvor: stonitenis.org