Novi Sad u četvrtfinalu Lige šampiona!

Novi Sad je obezbedio četvrtfinale Lige šampiona i to već drugu godinu zaredom. Nakon uspeha u Francuskoj, srpske prvakinje su još jednom trijumfovale protiv ekipe Joue Les Tours u poslednjem kolu grupne faze elitnog evropskog klupskog takmičenja. Dramatičan meč trajao je više od tri sata, a Tijana Jokić je sačuvala pet meč lopti pred više od 400 gledalaca.

Poljski Tarnobrzeg, branilac titule, prošao je dalje kao prvi u grupi bez poraza. Međutim, Novosađanke su iskoristile priliku da trijumfuju nad francuskim protivnicama. Sa pobedama od 3:2 u gostima i 3:1 kod kuće, ponovo su ostvarile najbolji rezultat u istoriji kluba.

U prvom meču sastale su se Lam Yee Lok i Nolen Fort, a igračica koja nastupa za Novi Sad je vrlo lako odnela prvu pobedu. Lam je savladala Fort maksimalnim rezultatom, po setovima 11:7, 11:4 i 11:3.

U narednom meču, Aneta Maksuti nije uspela da dođe do trijumfa. Francuska igračica He Li je izjednačila ukupan rezultat i slavila protiv Anete sa 3:1, po setovima 11:9, 11:13, 11:2 i 11:9.

Kapiten Novog Sada, Tijana Jokić, i Audrey Zarif su vodile nezapamćeno dramatičan meč. Velika borba se vodila na terenu, a Tijana je imala prednost od 2:1. Međutim, odluka o pobedniku se rešavala u petom setu. Kada su svi već mislili da je Zarif na pragu pobede, jer je imala čak četiri meč lopte (5:1), Novosađanka je iznenadila sve prisutne. Neverovatnim preokretom, uspela je da promeni rezultat u svoju korist i dođe do nezaboravne pobede.

Tačku na ovaj susret stavila je Lam pobedom nad He Li sa 3:1, po setovima 11:7, 13:15, 11:3 i 11:9. Ovim trijumfom Novi Sad se plasirao u četvrtfinale Lige šampiona i to pred svojim navijačima.

Lam Yee Lok – Nolen Fort 3:0 (11:7, 11:4, 11:3)
Aneta Maksuti – He Li 1:3 (9:11, 13:11, 2:11, 9:11)
Tijana Jokić – Audrey Zarif 3:2 (11:9, 7:11, 11:6, 7:11, 6:5)
Lam Yee Lok – He Li 3:1 (11:7, 13:15, 11:3, 11:9)

Stonoteniski savez Srbije čestita na ovom uspehu i želi svu sreću u nastavku takmičenja!