Završen 26. Novogodišnji GEWO turnir

Novi Sad je za vikend bio domaćin 26. Novogodišnjeg GEWO turnira. U Spensu se u petak u ekipnoj konkurenciji, odnosno u subotu i nedelju u pojedinačnoj konkurenciji, nadmetalo skoro 700 takmičara u osam različitih kategorija.

Rezultati

Najmasovnije takmičenje u Srbiji okupilo je predstavnike iz mnogih zemalja, zanimljivo je bilo gledati naše najbolje igrače u okršajima protiv igrača iz Rumunije, Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Mađarske, Danske…

U subotu, u Spensu, nastupali su najbolji mini kadeti i kadeti. U konkurenciji mini kadeta najbolji je bio Marko Mihajlov iz Banata koji je u finalu pobedio Strahinju Stojkovića iz Horgoša u četiri seta. Treće mesto podelili su Inais Clenciu iz Rumunije i Maksim Pete iz Temerina.

U kategoriji mini kadetkinja zlatnu medalju je osvojila Karina Ađanski iz Bačke Topole, pobedivši u finalu Hanu Vargu iz Čoke. Viktorija Usakova iz Dubočice i Teodora Sardeni iz Rumunije podelile su treću poziciju i osvojile bronzane medalje.

Luka Dragin iz Spartak Inspire, jedini je domaći igrač koji je uspeo da se domogne polufinala u konkurenciji kadeta. U polufinalu je u pet setova od njega bio bolji Mate Elias iz Rumunije. Rumun je odigrao odlično i u finalu i osvojio zlatnu medalju pobedom nad Gustavom Hojsletom iz Danske, koji je u prvom kolu izbacio prvog nosioca turnira Davida Čapandu.

Maja Vanjo nastavlja sa dominacijom u konkurenciji kadetkinja. Igračica Slavije 96 pobedila je u finalu igračicu iz Rumunije, Vasiliku Sandu sa 3:1 i osvojila treći trofej ove sezone. U polufinalu se našla i Teodora Sudžum iz Crvene Zvezde dok je četvrta takmičarka na postolju bila Nađa Đulović iz Bosne i Hercegovine.

Poslednji dan turnira bio je rezervisan za najbolje mlađe kadete i juniore. Od četiri igrača na podijumu u kategoriji mlađih kadeta, samo je David Čapanda bio predstavnik iz Srbije. Dominirali su igrači iz Rumunije u ovoj kategoriji i zasluženo osvojili tri odličja. David Čapanda poražen je u polufinalu od kasnijeg šampiona, Toro Davida sa 3:1.

Odlično finale mogli smo da vidimo u kategoriji mlađih kadetkinja gde je Larina Trusculescu slavila protiv Teodore Horvat iz Bačke Topole sa 13:11 u petom setu i osvojila zlato. Karla Ivčić iz Hrvatske i Emili Miul iz Rapida podeile su treće mesto.

U kategoriji juniora, Andraš Oros iz Temerina trijumfovao je na drugom turniru u nizu. On je u finalu bio bolji od Matije Šepe iz STAK-a sa 3-1. Treće mesto podelili su još jedan igrač iz Stonoteniske akademije Kocić, Dušan Pavlović i Stefan Radonjić iz Mileniuma.

Odlična u konkurenciji juniorki bila je Maja Vanjo koja pokazuje da se nalazi u vrhunskoj formi. Pobedom nad Sarom Radak iz Novog Sada u finalu ona je zauzela prvu poziciju i na rang listi juniorki. Bronzana odličja osvojile su Jelena Stefanović iz Pančeva i Katarina Gvozdenović iz Domboša.

“Fotografije: STSV”